24 listopada, 2024
Sydney 29

Wiarygodność, rzetelność, edukacja- na to stawia Rada Programowa kanału medycznego STUDIOMED TV. Dziesięcioosobowy zespół składa się z lekarz, którzy są liderami w swoich specjalnościach medycznych. Będą wskazywać problemy, którymi warto się zająć na antenie, a także pilnować by treść informacji, programów i filmów była zgodna z obowiązującą wiedzą medyczną.

Podczas pierwszego spotkania, w lipcu, uczestnicy podkreślali- że w odróżnieniu od Internetu, w którym jest wiele, często niepotwierdzonych  informacji, kanał telewizyjny o tematyce zdrowotnej powinien być rodzajem drogowskazu – dla pacjentów i osób zainteresowanych zdrowiem: co robić, żeby zachować dobrą kondycję na lata,  gdzie szukać pomocy, kiedy jest podejrzenie choroby, jakie są  najnowsze osiągnięcia medycyny,  jak nie dopuścić, by choroba przewlekła  odebrała marzenia i pasje.  Być może taka wiarygodna informacja pomoże pokonywać stereotypy- na przykład w psychiatrii– mówi prof. Agata Szulc, prezes polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.  – Brak wiedzy powoduje lęk przed chorobami psychicznymi i wciąż jeszcze wielu pacjentów nie chce szukać pomocy u psychologa czy psychiatry Podobnie jest w dermatologii– dodaje dr Irena Walecka, kierownik kliniki dermatologii w Szpitalu MSWiA. Wiele osób, chorych na przykład na łuszczycę- zwłaszcza z małych ośrodków- od lat leczy się mało skutecznymi maściami i nie wie, że od dawna stosuje się dużo skuteczniejsze terapie.

  Ważnym wątkiem w edukacji zdrowotnej jest tak zwana samoopieka i przejęcie odpowiedzialności za swoje zdrowie na przykład przez pacjentów- na przykład chorych na cukrzycę– wskazuje prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala WUM.  To zresztą dotyczy zarówno innych chorych przewlekle, jak i każdego człowieka, któremu zależy na zachowaniu sprawności fizycznej i psychicznej na długie lata. 

Wreszcie ważna jest czujność- wykrycie wczesnych symptomów choroby. Jako okuliści zabiegamy o to, by badanie wzroku było włączone już do bilansu 4 latka- żeby wcześnie leczyć zeza czy inne wady wzroku– mówi prof. Iwona Grabska- Liberek, kierownik kliniki okulistycznej CMKP.  Uczulamy lekarzy pierwszego kontaktu, ale też pacjentów, że każdy objaw, który nie mija po trzech tygodniach leczenia – powinien zapalić czerwoną lampkę, że może to być nowotwór – dodaje dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. 

 To tylko niektóre pomysły Rady Programowej, każdy z nich może stać się inspiracją do serii rozmów w studiu lub filmów dokumentalnychpowstajacych w klinice czy na sali operacyjnej.

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv