27 maja, 2024
Sydney 29

Jakie mogą być pierwsze objawy raka endometrium?

Bóle w dole brzucha, plamienie po menopauzie. Takie sygnały bezwzględnie wymagają badania u ginekologa – alarmuje prof. Tomasz Kluz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. F. Chopina w Rzeszowie. Poniżej przestawiamy materiał o raku endometrium z historią pacjentki, która w procesie leczenia poddała się innowacyjnej operacji robotycznej.

Europejskie i Polskie Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej rekomendują operacje małoinwazyjne, czyli z użyciem laparoskopii lub ze wsparciem systemu robotycznego. Ta metoda oznacza znacznie mniej powikłań po operacji, możliwość operowana także pacjentek z otyłością, ale też szansę na szybszy powrót do pełnej aktywności.

Oglądaj 💚 STUDIOMED TV m.in.: w Canal + (poz. 233), UPC (poz. 325 na Horizon, poz. 399 na Mediabox), Orange (poz. 354 i 43), PLAY NOW (319).

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv