27 maja, 2024
Sydney 29

Rak endometrium wykrywany jest co roku w Polsce u 6 tysięcy kobiet. To w tej chwili najczęstszy nowotwór narządów rodnych u kobiet.

Liczba zachorowań rośnie, bo coraz więcej kobiet choruje na nadciśnienie, otyłość i cukrzycę – choroby, które sprzyjają powstawaniu raka endometrium – mówi prof. Tomasz Kluz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. F. Chopina w Rzeszowie.

Najczęściej chorują pacjentki po menopauzie. I jeśli wtedy pojawią się plamienia to powinien być ważny sygnał ostrzegawczy, żeby zbadać się u ginekologa. Podstawowe leczenie to operacja usunięcia macicy z przydatkami.

Coraz więcej ośrodków wykonuje takie operacje ze wsparciem robota. System robotyczny umożliwia dużą precyzję zabiegu i znacznie szybszy powrót pacjentek do całkowitej sprawności.

Oglądaj 💚 STUDIOMED TV m.in.: w Canal + (poz. 233), UPC (poz. 325 na Horizon, poz. 399 na Mediabox,), Orange (poz. 354 i 43), PLAY NOW (poz. 319).

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv