27 maja, 2024
Sydney 29

Już co najmniej 3 mln Polaków choruje na cukrzycę, ale co trzeci spośród nich nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z okazji obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy.

Małgorzata Wiśniewska, wydawca STUDIOMED TV: „Zaskoczyła mnie niedawno informacja, że jedna osoba przeciętnie w ciągu roku zjada od 50 do 60 kilogramów cukru. To dziesięć razy więcej niż na początku 20 wieku! Spożycie cukru przekłada się na rosnącą epidemię otyłości i zagrożenie cukrzycą – u coraz młodszych osób.  Cukrzyca stanowi olbrzymie zagrożenie, a wiedza na jej temat jest niewystarczająca, dlatego STUDIOMED TV włącza się w ogólnoświatową kampanię.”

W tygodniu od 11 do 17 listopada na antenie telewizji pojawią się dedykowane pasma i audycje. Między innymi:

 • Poniedziałek-piątek, g. 18:10 seria pt. „Lekarz u Ciebie w domu”. Wyjątkowy serial przedstawiający grupę lekarzy wprowadzających się do domów swoich pacjentów. Mieszkając razem obserwują ich styl życia oraz przeprowadzają niezbędne badania. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” zaprezentujemy odcinki, w których bohaterowie dowiadują się, że są chorzy na cukrzycę.
 • Poniedziałek-piątek g. 17:00 seria pt. „Czy wiesz co jesz”. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” ukażą się odcinki poświęcone cukrowi. Pod lupę weźmiemy czekoladę, soki, krakersy, śniadania i tzw. jedzenie śmieciowe.
 • W sobotę 16.11 o 17:00 wyemitujemy dokument pt. „Cała prawda o cukrze”, w którym światowej sławy naukowcy i eksperci wyjaśnią wszystko co powinniśmy wiedzieć o tej chorobie.
 • Na potrzeby „Tygodnia wiedzy: cukrzyca” STUDIOMED TV zrealizowało cykl reportaży, wywiady i sondę uliczną. Wśród nich znajdą się:
  • Historia Wiktorii, bohaterki filmiku HI(PO)STORIE, który pokazuje, czym jest hipoglikemia. Wiktoria choruje cukrzycę typu I.
  • Historia Tomka, który był zagrożony cukrzycą typu II. Po włączeniu go do programu POZDRO, zaczął uprawiać sport, nauczył się zasad zdrowego jedzenia i dziś ma wzorcowe wyniki badań.
  • Historia pana Jerzego, który ma cukrzycę II typu – ale przez wiele lat nie rozpoznaną. Dziś uczy innych chorych, jak żyć z cukrzycą.
  • Rozmowa z prof. Leszek Czupryniakiem kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który rysuje portret osoby z nierozpoznaną lub źle leczoną cukrzycą.
  • Edukatorka i Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej Beata Stepanow, która opowiada o tym, w jaki sposób rozmawia z chorymi, by nauczyli się kontrolować cukrzycę.
  • Doktor Katarzyna Jankowska- Dziadak z Medicover, o leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci.
  • Doktor Jacek Walewski z Centrum Medycznego Damiana – o tym, jak rozpoznawać cukrzycę i co robić, żeby nie chorować.

STUDIOMED TV to pierwsza polska telewizja o zdrowiu i medycynie. Jej misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie leczenia i profilaktyki zdrowotnej. Stacja wystartowała 27 sierpnia i jest dostępna m.in. na Platformie CANAL+ oraz u operatorów telewizji kablowej. Wydawcą STUDIOMED TV jest Małgorzata Wiśniewska dziennikarka telewizyjna z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie informowania Polaków o zdrowiu.

Światowy Dzień Cukrzycy – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu.

Spodobał Ci się film – daj nam znać, jeśli chcesz być na bieżąco na temat zdrowia – oglądaj STUDIOMED TV.  A jeśli nie masz kanału w swoim abonamencie to zapytaj o nas swojego operatora telewizyjnego.  W międzyczasie subskrybuj kanał  YouTube STUDIOMED TV i Facebook  fanpage 💚

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv