20 kwietnia, 2024
Sydney 29

27-28 czerwca zrealizowaliśmy akcję edukacyjną
„WEEKEND WIEDZY: OTYŁOŚĆ”
Przez dwa dni nasza telewizja była zdominowana przez programy poświęcone kulturze odżywiania, problemom z nadwagą i ich zapobieganiu.
Poruszyliśmy wiele ciekawych tematów: ćwiczenia wzmacniające, zdrowe gotowanie, informacje o substancjach w żywności, problemach z nadwagą, odżywianie i styl życia a rak, cholesterol, bariatria oraz wiele innych.

Zapowiedź

Wśród naszych ekspertów znaleźli się m.in.: 


Dr Ewa Kempisty-Jeznach, lekarz medycyny męskiej, Kierownik Kliniki Medycyny Wellness, Szpital Medicover.

Okazuje się, że odchudzanie kobiet i odchudzanie mężczyzn to dwie, kompletnie różne sprawy. Dieta, która daje efekty u kobiety wcale nie musi być skuteczna dla mężczyzny. Specjalistka ds. medycyny męskiej na pytania: – Skąd biorą się te różnice? – Jak namówić mężczyznę do schudnięcia? – Jak utrzymać efekty? – Co z dietą wegańską? – Pytanie które wszystkich nurtuje – czy istnieje taka dieta, przy której ruch nie jest już konieczny, żeby schudnąć?

Dr Monika Dąbrowska-Molenda, dietetyk, Klinika Medycyny Wellness, Szpital Medicover.

Kiedy jest właściwy moment, żeby się zwrócić do dietetyka? Przybieranie na wadze odbywa się niezauważalnie. Pewnego dnia czujemy, że przybyło kilka centymetrów w pasie albo na plecach. Kiedy jest właściwy moment, żeby się zwrócić do dietetyka? Co zrobić, żeby nie dopuścić do przekroczenia tej niezauważalnej granicy? Dlaczego tyjemy? Dlaczego diety zawodzą? Czy dieta albo wręcz jedzenie może być lekiem? Na te pytania i kilka innych odpowiedziała specjalistka dietetyk

Prof Maciej Kielar, chirurg, Kierownik Kliniki Leczenia Otyłości, Szpital Medicover.

Kiedy szukać pomocy chirurga przy odchudzaniu? Co czwarty Polak cierpi na otyłość. W większości przypadków jest tak zaawansowana, że zagraża życiu. Gdy diety i ćwiczenia nie pomagają – z pomocą przychodzi chirurgia. Kiedy szukać pomocy chirurga przy odchudzaniu? Dawka informacji o operacjach bariatrycznych i ich skuteczności.

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv