27 maja, 2024
Sydney 29

Telemedycyna –  przeżywa swój wielki triumf w okresie pandemii ale i ograniczenia, szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom tej jesieni powinny być obowiązkiem nas wszystkich, COVID manifestuje coraz to inne późne powikłania, także u osób, które przeszły infekcję bezobjawowo.

Relacja ze spotkania

12 miesięcy temu wystartował nowy kanał tematyczny o zdrowiu i medycynie. W ofercie kanału są emitowane cykle programów edukacyjnych i poradniczych oraz dokumenty współtworzone z wybitnymi przedstawicielami środowiska lekarskiego. Widz znajdzie tutaj reportaże, rozmowy i wywiady oraz magazyny informacyjne. STUDIOMED TV chce dotrzeć przede wszystkim do widzów zainteresowanych zdrowiem i medycyną, dlatego stawia na programy merytoryczne i ważne z punktu widzenia edukacji zdrowotnej Polaków.  Została stworzona Rada Programowa której zadaniem jest dbanie o jakość, merytorykę oraz jako platforma komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami i wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie Polaków.

W skład Rady Programowej STUDIOMED TV wchodzą doktorzy i profesorowie wielu specjalizacji m. in.: diabetolog, kardiolog, okulista, onkolog, anestezjolog, pediatra, psychiatra, dermatolog.

od lewej:

Dr hab. med. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, WUM;

Prof. Zbigniew Gaciong, kardiolog, Krajowy Konsultant ds. hipertensjologii;

Dr hab. n. med. Joanna Jędrzejczak, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego;

Prof. Iwona Liberek, okulistka, kierownik Kliniki Okulistyki w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego;

Dr n. med. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii;

od lewej:

Dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, Dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego;

Dr n. med. Marcin Rawicz anestezjolog dziecięcy, Warszawskie Hospicjum dla Dzieci;

Dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. strategicznego doradztwa medycznego, Medicover;

Prof. dr hab. n. med. Prof. Agata Szulc Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego;

Prof. Irena Walecka, dermatolog, kierownik Kliniki Dermatologii CSK MSWiA

Po roku działalności i współpracy efekt działań: ponad 70 własnych produkcji, 5 wyróżnień/nagród w dziedzinie poprawy zdrowia oraz duże zainteresowanie online ze strony internautów.

Spotkanie Rady Programowej to okazja do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenie tematów na przyszłość.

Całość spotkania była zdominowana przez obecną sytuację związaną z pandemią; popularność telemedycyny ale i konieczność kontaktu bezpośredniego z pacjentem, kwestie szczepień, problemy w transplantologii, wzrost liczby psychoz lękowych i przemocy domowej.  Kolejne ważne tematy to zmniejszenie infekcji u dzieci i izolacja społeczna.

Bardzo istotnym aspektem leczenia jakichkolwiek przewlekłych schorzeń jest kontynuowanie terapii, powikłania poCOVIDOWE oraz prewencja i profilaktyka.

Więcej informacji nt obecnych problemów zdrowotnych można dowiedzieć się z wypowiedzi naszych ekspertów

https://youtu.be/DFZSYrec_Hg

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv