24 lipca, 2024
Sydney 29

Od 1 września, w Polsce jest refundowany nowy lek: IMMUNOTERAPIA dla kobiet z zaawansowanym i nawrotowym rakiem endometrium.

Dotyczy to jednak pacjentek tylko z jednym, określonym typem mutacji nowotworowej. Dlatego każda pacjentka z rozpoznaniem raka endometrium powinna mieć zrobione badanie genetyczne, bo od tego zależy zaplanowanie jej skutecznego leczenia. Warto o takie badanie pytać lekarza pierwszego kontaktu i ginekologa.

Co roku raka endometrium, innymi słowy raka trzonu macicy diagnozuje się u ponad 6 tysięcy kobiet. To najczęstszy nowotwór ginekologiczny w Polsce. Co dziesiąta kobieta, u której są nieprawidłowe krwawienia ma raka endometrium. Dotyczy to kobiet w okresie menopauzy, ale także młodszych, miesiączkujących. Dlatego zawsze, kiedy pojawia się nieprawidłowe krwawienie warto zgłosić się do ginekologa.

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv