24 lipca, 2024
Sydney 29

28. września ruszyła kampania „TAK dla zdrowia rodziny”.

28 września, Debata Medycznej Racji StanuFundacji PKPO „TAK dla zdrowia rodziny” inicjująca kampanię z udziałem członków Rady, decydentów, środowiska medycznego, przedstawicieli Kościoła Katolickiego, pacjentów, dziennikarzy i ambasadorek Kampanii.
Tutaj – link do Debaty na YT

Momentem oficjalnie inicjującym Kampanię będzie planowana 7 października pielgrzymka na Jasną Górę, zakończona konferencją z udziałem silnej reprezentacji kobiet – pacjentek, środowiska medycznego, ale też przedstawicieli Polskiego Kościoła i decydentów.

Styl życia, bezpieczeństwo zdrowotne, profilaktyka

Bezpieczeństwo zdrowotne naszego społeczeństwa wymaga rzetelnej współpracy ponad podziałami zawodowymi, światopoglądowymi, czy politycznymi i ta idea przyświeca kampanii TAK dla zdrowia rodziny.

Eksperci WHO oceniają, że wybierając właściwy styl życia możemy o 50% zredukować ryzyko poważnego kryzysu zdrowia. Przemyślana dieta, systematyczna aktywność ruchowa, wykonywanie zalecanych testów, badań przesiewowych, korzystanie z dobrodziejstwa jakim są szczepienia, dbałość  o właściwe proporcje pracy i wypoczynku – to szansa na lepsze, spełnione życie.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych i eksperci Medycznej Racji Stanu od lat apelują w przestrzeni publicznej o uważność dla wyzwań zdrowia do decydentów, ale także do każdego z nas.

Patroni Kampanii TAK dla zdrowia rodziny

Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama dała tym działaniom patronat honorowy w uznaniu wartości jaką jest zapobieganie kryzysom zdrowia Polaków.

Ambasadorką przesłania o koniecznej współodpowiedzialności każdego z nas za własną kondycję zgodziła się zostać tegoroczna Miss Polonia – Ewa Jakubiec, dyplomowana pielęgniarka, studentka Wydziału Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Wrocławskim, osoba pozostająca w dialogu z kobietami w najprostszych aktywnościach pozwalających zapobiec rozwojowi choroby nowotworowej.

Ambasadorką kampanii została również Laura Breszka, popularna aktorka telewizyjna, teatralna i dubbingowa.

Apel do dzieci o aktywność ruchową i sięganie po zdrową żywność obiecał swym głosem wesprzeć mistrz skoków narciarskich Piotr Żyła oraz w kolejnych etapach kampanii najpiękniejsze Polki lat ubiegłych, których misją jest nauka zdrowego jedzenia i uczynienie z fizycznej aktywności – frajdy, a nie szkolnego przymusu.

Przesłania te w formie wideo planujemy systematycznie prezentować w szkołach. Liczymy, że już wkrótce będzie to wstęp do przedmiotu – „godzina dla zdrowia”, którego  wprowadzenie do szkół jest jednym z głównych postulatów Medycznej Racji Stanu.

Podczas tematycznych debat ekspercko-systemowych, członkowie Rady Naukowej kampanii będą przedstawiać racje humanistyczne, medyczne i ekonomiczne wzmacniające przekaz o pilnej potrzebie bycia szybszymi od choroby. Głos młodych ludzi, którzy przyciągają społeczną uwagę, budząc sympatię i podziw, to szansa na komunikacyjny sukces szczególnie w dialogu z dziećmi – podkreślają inicjatorki Kampanii: Krystyna Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz Anna Jasińska, rzecznik Medycznej Racji Stanu.

Będą oni przypominać o tym, że warto wykonać test w kierunku wirusa HCV, z którym potrafimy skutecznie sobie radzić, gdy wiemy, że jest. Tymczasem jego przeoczona obecność stanowi zagrożenie życia. Warto więc pamiętać o tym, gdy myślimy o naszym bezpieczeństwie zdrowotnym. Systemowym wsparciem determinacji służącej pokonaniu tego zagrożenia byłaby decyzja o stworzeniu Narodowego Planu Eliminacji HCV. Od wielu lat apelują o to zakaźnicy, hepatolodzy, onkolodzy i lekarze POZ, przypominając, że dotarcie do nosicieli wirusa pozwoli uchronić każdego roku co najmniej 3 tys. Polaków przed rozwinięciem raka wątrobowokomórkowego.

Wiedza o tym, że możemy zmniejszyć ryzyko choroby wyborem stylu życia, ale też, że umiemy leczyć raka, że coraz częściej potrafimy zapobiegać jego nawrotom, znacznie je opóźniać i interweniować także w kolejnych etapach choroby, to dobry powód by pokonać lęk i być w kontakcie z lekarzem.To, że polskie dzieci tyją szybciej niż ich rówieśnicy w Unii Europejskiej, to z kolei powód do mobilizacji wszystkich sił by skutecznie zapobiegać otyłości stanowiącej bramę do 200. zagrażających życiu chorób.

Telewizja Studiomed TV objęła kampanię TAK dla zdrowia rodziny patronatem medialnym.

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv