27 maja, 2024
Sydney 29

W ramach Tygodnia Wiedzy zapraszamy na premierę

nowej serii “Jak uniknąć raka?” 

Czy możemy uniknąć raka? Jaki mamy wpływ na powstanie choroby onkologicznej? Ile zależy od losu, a ile od nas samych? 
To pierwszy taki serial, który w sposób wszechstronny i poprzez wypowiedzi światowych ekspertów odnosi się do faktów i mitów na temat nowotworów.  Nowozelandzki chirurg – onkolog obserwuje styl życia w miejscach, w których niemal nie spotykane są choroby onkologiczne. 

STUDIOMED TV w Tygodniu Wiedzy: onkologia ( 3-9 lutego) zaprezentuje dwie serie programów z Polski i ze świata: 

Szacuje się, ze jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na raka. To choroba, która może dotknąć wszystkich: bezpośrednio lub pośrednio. 
Szanse przeżycia z nowotworem zwiększają się dzięki:
– zmianie stylu życia: dieta, ruch, uwolnienie się od niezdrowych substancji i używek 
– coraz doskonalszym badaniom przesiewowym, umożliwiającym wczesne rozpoznanie/ np. mammografia, kolonoskopia 
– poprawa jakości i dostępności metod leczenia. 

W ramach Tygodnia Wiedzy zaprezentujemy:

“Jak uniknąć raka?”

Chirurg onkolog dr Richard Babor wyrusza w podróż, aby znaleźć sposób na to, by zapobiec rakowi. Wielu specjalistów uważa, że o tym, czy zachorujemy decydują geny i pech. Czasem jest to prawda – ale mamy więcej możliwości do działania, niż nam się wydaje. Poprzez wprowadzenie zmian stylu życia można zapobiec co najmniej 40 procentom nowotworów. Jeszcze więcej można osiągnąć, zmieniając swoje otoczenie oraz stosując proste zabiegi medyczne. W czteroczęściowym serialu dokumentalnym dr Babor oddziela naukę od przesądów, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć prawdopodobieństwo, że rak zapuka do naszych drzwi.
3-8 lutego
Poniedziałek – czwartek 08:50 oraz 22:50, 

powtórki w kolejne soboty lutego 15:25 i 18:15


Nowe terapie nowotworów

W cyklu „Tydzień Wiedzy” pokażemy odcinki na temat raka płuca, uroonkologii, histeroktomii, raka jelita grubego i nowotworów u dzieci.
3-5 lutego
Poniedziałek-środa 17:00 oraz 22:50,

powtórki w trakcie tygodnia i weekendu


Zdrowie za kulisami

Aktorka Beata Jankowska-Tzimas zaprasza do programu znanych dziennikarzy, aktorów i artystów, którzy opowiedzą o doświadczeniach zdrowotnych swoich lub ich bliskich. W jednym z odcinków rozmowa z Elżbietą Jędrzejewską, aktorką i lektorką dubbingową, która opowiada jak trudno jest pogodzić życie zawodowe z opieką nad chorym na raka tatą. W kolejnym odcinku partnerzy życiowi i teatralni Aleksander Mikołajczak oraz Marzanna Graff opowiedzą o tym jak jednocześnie dowiedzieli się o swoich chorobach nowotworowych.
8.02, Sobota 23:25, 9.02, niedziela 15:25Wywiady STUDIOMED TV w ramach Tygodnia Wiedzy

„Ważne, żeby zwolnić, stawiać sobie cele, ale nie ponad swoje możliwości”

Anna Kupiecka – prezes fundacji Onkocafe, była pacjentka

Jak zmienić swoje życie, żeby uniknąć raka lub nawrotu choroby nowotworowej – z perspektywy byłej pacjentki a także osoby, która codziennie styka się z chorymi na nowotwory i ich rodzinami.


„ Można o 50% zmniejszyć ryzyko zachorowania, gdyby ludzie zmienili swoje złe nawyki”

dr Janusz-Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, członek Rady Programowej STUDIOMED TV
dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, członek Rady Programowej STUDIOMED TV

Dr Meder ocenia pomysły przedstawione w cyklu „Jak uniknąć raka?”, mity i fakty w onkologii. Wyjaśnia Złotą Zasadę 10 przykazań, dzięki którym można ograniczyć ryzyko zachorowania. Dodatkowo dowiemy się jak zwiększyć własną czujność onkologiczną – jakie badania i kiedy powinno się wykonywać, żeby rozpoznać ewentualna chorobę na najwcześniejszym etapie


„Dobrze jest nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą. Dieta i ruch – tak, ale nie wbrew sobie”

dr Agnieszka Jagiełło- Gruszfeld, onkolog, NARODOWY INSTYTUT ONKOLOGII

Ile w nowotworach zależy jako lekarz- co poleca swoim pacjentom, żeby uchronić ich przed wznową choroby. Co robić, jeśli mam rozpoznanie: nowotwór. Gdzie szukać pomocy. Czy system poprowadzi za rękę, czy trzeba aktywnie szukać własnych rozwiązań.


„ Po chorobie jestem zdecydowanie szczęśliwsza. Takie odkrywanie siebie, pozwalanie sobie na bycie pierwszym w całej kolejce osób, które czekają na realizację marzeń…”

Anna Małek – biegaczka, autorka bloga „ Dieta Biegacza”, pacjentka onkologiczna

„ Kiedy czuję, że zbliża się infekcja – unikam leżenia w łóżku. Staram się być aktywna, biegam. Znacznie łatwiej mi wtedy zwalczyć chorobę…”

Monika Dąbrowska – fundacja Rak’n’Roll, dawna pacjentka onkologiczna


Sonda uliczna przygotowana przez STUDIOMED TV 
zapytaliśmy w niej Polaków:
“co Pan/Pani robi, aby uchronić się przed rakiem?”

Spodobał Ci się film – daj nam znać, jeśli chcesz być na bieżąco na temat zdrowia – oglądaj STUDIOMED TV.  A jeśli nie masz kanału w swoim abonamencie to zapytaj o nas swojego operatora telewizyjnego.  W międzyczasie subskrybuj kanał  YouTube STUDIOMED TV i Facebook  fanpage 💚

Pierwsza polska telewizja poświęcona zdrowiu i medycynie.

Naszą misją jest zwiększenie wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia. Uczymy jak o siebie dbać, jak się odżywiać i ćwiczyć, co suplementować i jakim poddawać się zabiegom, by nie chorować, a ponadto wyglądać i czuć się rewelacyjnie. Pokazujemy jak żyć z chorobami przewlekłymi, a także przedstawiamy nowoczesne metody leczenia i profilaktyki zdrowotnej.
Menu:
Dane kontaktowe:
IDEA4BROADCASTING Sp. z o.o.
Świeradowska 47, 02-662 Warszawa
Copyright © 2024 Studiomed.tv